Klasa III D w Akademii Małego Chemika

W piątek 16 lutego 2018 r. klasa 3 D pojechała autokarem na wycieczkę do Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie.Celem naukowej wyprawy było odkrycie właściwości dwutlenku węgla w ramach zajęć AKADEMII MŁODEGO CHEMIKA.
Uczniowie w białych fartuchach  zwiedzili pomieszczenia   laboratorium oraz  uczestniczyli w zajęciach chemicznych w specjalnie przygotowanej sali doświadczeń.
Wszystkie eksperymenty  młodzi naukowcy wykonywali samodzielnie pod czujnym okiem pracowników laboratorium.
Teraz dzieci   wiedzą już ,co to jest CO2  i jakie ma właściwości. Poznały nowe  nazwy  min. in. cylinder, zlewka, zakraplacz czy kolba. Bez trudu wszystkie te rzeczy potrafią pokazać.
Drugą część zajęć dotyczącą właściwości dwutlenku węgla dzieci odbyły  na placu przed budynkiem E P T , gdzie z zainteresowaniem oczekiwały  na wybuch butelek.
Pełne radości i zachwytu dzieci stwierdziły, że były to naprawdę wystrzałowe zajęcia.