Boże Narodzenie 2020


W tym szczególnym czasie życzę by Nowonarodzony Pan obdarzał laskami  i błogosławieństwem Niech Jego moc i miłość będą umocnieniem w tym trudnym czasie byśmy z nadzieją mogli oczekiwać Nowego Roku.

Ogarniamy modlitwa przy żłóbku Pana .

Sr Dariana wraz z wspólnotą sióstr oraz dziećmi.

 

Ten rok dla nas wszystkich był trudnym rokiem i z nadzieją, jak wszyscy,  czekamy że nowy rok przyniesie poprawę sytuacji. Dzieci były w szkole do marca, następnie wszystkie szkoły zostały zamknięte aż do października. W październiku tylko klasy egzaminacyjne wróciły do szkoły tzn. klasa 4 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 4 szkoły średniej. W tym czasie starałyśmy się pomóc rodzinom głównie z żywnością, tak by mogli przetrwać ten trudny czas. Wielu straciło możliwość uzyskania kilku shilingow, dzięki którym starczało na codzienny posiłek ; jak sprzedaż bananów, dyni, oraz innych plonów, czy np. szycia mundurków do szkól.

Dzieci maja wrócić do szkoły 4 stycznia, gdzie rozpocznie się 3 semestr dla klasy 8, a drugi semestr dla pozostałych uczniów, którzy byli w domu.

We wrześniu rozpoczęła się też rozbudowa ośrodka dla dzieci co dało możliwość pracy grupie miejscowej ludności. Zostały przygotowane dwie dodatkowe sale dla dzieci oraz odnowione sale dla maluszków, dzięki temu będziemy w stanie ogarnąć opieką większą grupę dzieci.

W Święta będziemy razem z naszymi dziećmi, które mieszkają w Centrum. Pozostałe rodziny otrzymują dar na Święta w postaci żywności oraz w miarę możliwości nowych ubranek dla dzieci.

Z głębi serca dziękuje za pomoc, za życzliwość, dobre słowa, które wspierają naszą misyjną pracę.

Niech Nowonarodzony Pan Wam błogosławi.

Szczęść Boże

Sr Dariana Katarzyna Jasińska

 

 

 

Więcej informacji o działalności  misyjnej siostry Dariany  Katarzyny Jasińskiej na stronie:

Uśmiechnięta misjonarka – s. Dariana Jasińska MSF /Kenia #2 /

https://www.youtube.com/watch?v=PfZBW8JpSdY

 

oraz na Facebooku

https://www.facebook.com/katarzyna.jasinska.710

 

 


Skip to content