#RazemNaŚwięta


Nasza szkoła już po raz trzeci włączyła się w akcję  MEN „Razem na Święta”.

W ramach akcji  Antoś z I b razem z mamą  piekli w domu pierniczki, babeczki.  Obdarowali nimi  chorych i samotnych sąsiadów. Tym gestem sprawili im  dużo radości i wnieśli do ich życia promyczek  szczęścia.

 

Uczniowie wraz z rodzicami włączyli się w akcję zbiórki środków pielęgnacyjnych

i spożywczych dla dzieci z  DPS a  Łukasz z V a podarował  świąteczną paczkę dla pani Zyty – emerytowanej pracownicy szkoły, która  choruje na stwardnienie zanikowe boczne.

 

Karolina z klasy VII d upiekła  dla całej swojej rodziny pyszne pierniczki oraz  zrobiła czekoladowe lizaki, które artystycznie ozdobiła.

Tymoteusz z 6a również zabrał się z pełnym zaangażowaniem do tworzenia swoich wypieków.

Wolontariuszki Asia, Natalka i Patrycja z VIII a  nagrały świąteczne życzenia  dla dzieci  z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu i przesłały  im za pomocą  Messengera.

 

Ponadto Ania z VI d i Łukasz z III b–  kierowani  tradycją rodzinną  wykonali wspólnie

„przepyszne” karmniki dla ptaków, które rozwiesili na Osiedlu przy Młynie. Będą nam za to ptaszki  w święta pięknie śpiewały.

 

Uczniowie z klasy IV a z okazji Świąt Bożego Narodzenia  złożyli nauczycielom  on-line życzenia  oraz  przygotowali dla nich  przepiękne prace plastyczne.  To było naprawdę bardzo wzruszające.

 

Za wszystkie dobre uczynki dziękujemy .

 

Józefa Chmura

Anna Jurczak


Skip to content