MOREEN KAIMENYI


Jak ten czas szybko leci. Nasza podopieczna     Moreen Kaimenyi , którą zaadoptowaliśmy w 2007 roku uczęszcza już do siódmej klasy.

Na zdjęciu obok siostra Dariana Jasińska, która prowadzi razem z innymi siostrami  placówkę misyjną w Kithatu (Kenia).    W 2007 roku gościła w naszej  w szkole, opowiadała o  misjach, zaproponowała adopcję Moreen   i tak to się zaczęło.

Siostry misjonarki uczą i katechizują dzieci, prowadzą przychodnie, przedszkola, szkoły. Zaangażowane są w pracę parafialną, spotykają się z młodzieżą, przygotowują dla niej prelekcje i spotkania modlitewne.  Organizują  pomoc osieroconym dzieciom i pochodzącym z biednych  rodzin. Decyzję o przyznaniu pomocy siostra podejmuje po odwiedzeniu rodziny i zapoznaniu się z jej życiową sytuacją.

Moreen Kaimenyi napisała do nas list, w którym bardzo dziękuje za wsparcie.  Jedynie czym może się nam odwdzięczyć to podziękowanie i modlitwa. Przesyła dla nas  życzenia szczęśliwego życia  z rodziną i przyjaciółmi.

W załączeniu aktualne zdjęcie  Moreen i list oraz potwierdzenie wpłaty.

 

Józefa Chmura- koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu Misyjnego


Skip to content