Bieg Piekarczyka  – 2 czerwca 2019 r.


Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka był: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka był GE Power, a sponsorami strategicznymi : FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

Wolontariusze z naszej szkoły  obstawiali punkty z wodą. 25 uczniów  na trasie biegu podawało zawodnikom napoje.  Byli rozstawieni w różnych punktach miasta: na ulicy Teatralnej, Alei Armii Krajowej, na Wybrzeżu Gdańskim i ulicy Stoczniowej/Ofiar Sprawy Elbląskiej. Wszyscy wywiązali  się znakomicie.

Józefa Chmura -opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu


Skip to content