Udział uczniów kl. III d w „I Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej” oraz Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Ojczyzna ma…” – 8, 9 listopada 2017r.


Udział uczniów kl. III d w „I Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej” oraz Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Ojczyzna ma…” – 8, 9 listopada 2017r
W „I Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Ojczyzna ma…”, który odbył się w SP nr 23, pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, naszą szkołę reprezentował Zespół Artystyczny III D w składzie: Amelia Magalska, Olga Pawłowska, Agata Pytel, Lena Wojdon, Emilia Zgurzyńska, Łukasz Banasiewicz, Mateusz Potorski, Antoni Sokołowski, Hubert Soliwoda i Franciszek Stojek. W konkursie „Ojczyzna ma…”, w kategorii  soliści  klas 1-3 szkół podstawowych I miejsce ex aequo zajął Franciszek Stojek za wykonanie pieśni „Jak długo na Wawelu”. W kategorii zespoły klas 1-3 szkół podstawowych- zespół artystyczny kl. III d  zajął wysokie II miejsce. Ponadto dzieci zaprezentowały polskie tańce ludowe – tańczyły krakowiaka i poloneza. Wokalnie i choreograficznie młodych artystów przygotowała p. Małgorzata Wiczenbach.

Skip to content