ŚWIĘTO KSIĄŻKI


 23-24 kwietnia hucznie obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Klasy młodsze miały okazję obejrzeć prezentację dotyczącą procesu  powstawania książki, przedstawioną przez panią Małgorzatę Adamską, pracownika Biblioteki Publicznej. Wysłuchały wspomnień nauczycieli o swojej ulubionej książce z dzieciństwa oraz jak ”brzmi” książka  w różnych językach. Zobaczyły barwny pokaz mody postaci literackich, przygotowany przez zerówkę oraz miały okazję zaprezentować swoje przebrania.

 Klasy starsze dodatkowo obejrzały przygotowaną wcześniej galerię” Bookface” i wywiad nagrany z rodzicami na temat ich preferencji czytelniczych. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu autorskim z elbląską pisarką kryminałów – Agnieszką Pietrzyk.

Mamy nadzieję, że KSIĄŻKI będą dla nas tak samo ważne przez cały rok, jak w tym wyjątkowym dniu.


Skip to content