PASOWANIE NA CZYTELNIKA


Pasowanie na czytelnika jest symbolem dołączenia do grona ludzi, dla których książka jest nie tylko drogowskazem w życiu, ale i przyjemnością. Takiego awansu doczekali się nasi pierwszoklasiści. Dnia 8 lutego 2018 roku, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy Ia i Ib. Dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek oraz ze sposobem obchodzenia się z nimi. Obejrzały przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki z klasy VIa pt. „Smutki książek”, zdały egzamin ze znajomości bajkowych postaci, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplom i zakładkę do książki. Miejmy nadzieję, że każdy z nich znajdzie coś bliskiego sobie w naszej bibliotece.


Skip to content