Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – wrzesień 2017r


Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu, będącym ogólnopolską akcją publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich, prowadzoną    w naszym kraju od 2012r. Tym razem Dyrekcja szkoły, uczniowie oraz nauczyciele              z podziałem na role czytali wybrane fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.  Całości towarzyszyła oprawa muzyczna i scenografia nawiązująca do tradycji ludowej
i wiejskiego wesela z XIX w. Podczas poprzednich edycji wspólnie czytaliśmy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Włączając się w Narodowe Czytanie propagujemy bogactwo polskiej literatury i jej ponadczasowe przesłanie, zwracamy uwagę na potrzebę dbałości o język ojczysty oraz kształtowania narodowej tożsamości, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

 

 


Skip to content