21 MARCA- DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA


Uczniowie z naszej szkoły dołączyli się do obchodów ogólnopolskiego Dnia Osób z zespołem Downa. Dużo osób założyło kolorowe skarpetki i ubrało się na czerwono i granatowo. W bibliotece szkolnej odbyło się czytanie fragmentów książki Anny Sobolewskiej pt.: „Cela. Odpowiedź na zespół Downa”. Książkę czytali gimnazjaliści z Karolem Woźniczką- absolwentem naszej szkoły.
Refleksje gimnazjalisty po wysłuchaniu fragmentów książki:
” Jesteśmy tylko ludźmi i nie mamy wpływu na choroby jakie nas spotykają. Są rzeczy, których nie wybieramy sobie ot tak. Inni mają więcej szczęścia, a inni mniej. Nigdy nie wiemy, co nas w życiu spotka. Teraz jesteśmy zdrowi i tego nie doceniamy, bo to jest nasza codzienność. Jednak kiedy przyjdzie jakiś trudny czas, docenimy to”.


Skip to content