Uroczyste otwarcie „Mrówkolandii”


26 X b.r. przy Zespole Szkół nr 2 w Elblągu / ul. Wyżynna 3/odbyło się uroczyste otwarcie „Mrówkolandii” – obiektu rekreacyjno-sportowego – placu zabaw dla dzieci. Otwarcia dokonał Prezydent Elbląga p. Witold Wróblewski w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców uczniów i zaproszonych Gości.„Mrówkolandia” powstała z inicjatywy rodziców dzieci oraz nauczycieli, wysiłkiem całej społeczności szkolnej i lokalnej. Wniosek na budowę placu zabaw był jednym z 29, które zostały poddane pod głosowanie w okręgu wyborczym nr 5       w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W zbieranie głosów zaangażowani byli rodzice uczniów, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, okoliczni mieszkańcy, rodzice dzieci z pobliskich przedszkoli, radni i wiele innych osób, którym dobro dzieci leży na sercu. Inicjatywa została nagłośniona na szkolnej stronie internetowej, szkolnym facebooku, plakatach i ulotkach, uczniowie zbierali głosy wśród swoich sąsiadów, w rodzinie, w okolicy swojego miejsca zamieszkania, rodzice w swoich miejscach pracy i środowisku.     W tym miejscu serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które zdecydowały się oddać głos na naszą inicjatywę oraz wszystkich zaangażowanych w zbiórkę głosów. Wyposażenie placu stanowią m.in. piaskownica, huśtawki, bujawki, karuzele         oraz urządzenie dla dzieci niepełnosprawnych. Obiekt posiada miękką nawierzchnię, oświetlenie i monitoring. Funkcjonowanie tego typu obiektu rekreacyjno-sportowego spowoduje zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, dostępności tego typu obiektów       dla dzieci oraz całej społeczności lokalnej, podniesie poziom bezpieczeństwa i stworzy możliwość atrakcyjnego spędzania czasu wolnego.

 

 

 


Skip to content