ŚWIĘTO KUNDELKA


25 października przyłączyliśmy się do obchodów Święta Kundelka, czyli wszystkich psów wielorasowych. Tego dnia, właściciele mieszańców organizują swoim podopiecznym wystawy, zachęcają do odwiedzania schronisk w celu adopcji kundelków, których przebywa tam najwięcej, jak również do wspomożenia schronisk w postaci datków, karmy, koców.

W naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla trzecioklasistów, podczas których uczniowie rozmawiali  o psach wielorasowych, obejrzeli wystawę prac konkursowych, wysłuchali wiersza W. Chotomskiej pt. ”Kundelek”, zaśpiewali piosenkę „Pies na medal”, uczestniczyli w zabawach ruchowych, rysowali portrety psów. Na koniec wysłuchali fragmentów książki Toma Justyniarskiego pt. „Psie troski”, poświęconej prawdziwej historii  wielkiej przyjaźni chłopca z adoptowanym psem.  Miejmy nadzieję, że nowy nabytek naszej biblioteki będzie się cieszył popularnością wśród czytelników.

Izabela Zimnoch


Skip to content