Mega Misja zagości w naszej świetlicy!!


30 maja komisja konkursowa wyłoniła spośród 725 zgłoszeń 300 świetlic, które od września wezmą udział w Mega Misji. Wśród wyłonionych świetlic jesteśmy także MY!
MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.
Dziś już stało się jasne, że we wrześniu za wakacjami nie będą tęsknić uczniowie klas 1-3 z trzystu szkół podstawowych, zakwalifikowanych do nowej edycji programu MegaMisja. Dzieci z chęcią pomaszerują do szkolnych świetlic, gdzie czeka je całoroczna mega przygoda z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowe laboratorium. W trakcie zajęć pozalekcyjnych w świetlicach uczniowie – dobrze się bawiąc – będą poznawać zasady bezpiecznego korzystania z internetu i rozważnego korzystania z technologii.
Dzieci dowiedzą się m.in.: jak unikać niebezpieczeństw i dbać o swoją anonimowość w sieci, jak kulturalnie się w niej zachowywać czy też jak odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych. Za wykonanie kolejnych zadań świetlice otrzymają nagrody, m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki.


Skip to content