Czy znam Stefka Burczymuchę?


8 października b.r. przypadała 105 rocznica śmierci Marii Konopnickiej, polskiej poetki, nowelistki autorki licznych książek dla dzieci. Wcześniej, z tej okazji, zorganizowany został konkurs plastyczny na ilustrację do dowolnego utworu pisarki. Wpłynęło wiele prac uczniów klas I – V. Dodatkowo klasy drugie wysłuchały pogadanki o życiu i twórczości pisarki oraz obejrzały wystawkę jej książek, jakie ma w swoich zasobach nasza biblioteka. Znalazły się wśród nich takie tytuły jak: Szkolne przygody Pimpusia Sadełko, Na jagody, O krasnoludkach i sierotce Marysi, Franek, O Janku wędrowniczku i inne.
Przeprowadzony został również w klasach IIa i IId konkurs ze znajomości popularnego wiersza M. Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”. Pracując w grupach, uczniowie mieli za zadanie uzupełnić tekst z lukami oraz obrazkami i na jego podstawie odgadnąć hasło. W nagrodę za świetną znajomość Stefka dzieci otrzymały plany lekcji, i zakładki do książek. Kolejny raz, powrót do dawnej literatury dziecięcej okazał się dobrą zabawą i sprawił, że uczniowie chętnie sięgnęli po te nieco już zapomniane książki.
DSC05382

DSC05390

DSC05377


Skip to content