TROPEM MISIA WOJTKA


Miś Wojtek – niedźwiedź, który służył w stopniu szeregowca, potem kaprala w 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w Armii generała Andersa . Wraz z polskimi żołnierzami przebył szlak bojowy od Iranu do Włoch, gdzie brał udział w bitwie pod Monte Cassino. To jemu poświęcona była GRA CZYTELNICZA zorganizowana przez SP nr 12 razem z Biblioteką Pedagogiczną, która miała miejsce 9 października br. na terenie Oddziału Żandarmerii Wojskowej. W grze uczestniczyło pięć zaproszonych szkół podstawowych. Naszą, reprezentowała grupa uczniów z klasy IV a w składzie: Marysia Antonowicz, Ola Kidawa, Ola Komorowska, Asia Pastuszka i Adam Okulus. Na miejscu należało wykazać się dobrą znajomością losów misia Wojtka oraz sprawnością w pokonywaniu wyznaczonych zadań np. oczyszczenie zaznaczonego terenu za pomocą wykrywacza metali . Na koniec, wszyscy razem odśpiewali kilka znanych żołnierskich piosenek. Gra Czytelnicza miała charakter zabawy, w której brały udział grupy wymieszanych uczniów z różnych szkół. Była to okazja do poznania i współpracy z nowymi kolegami i koleżankami. Nie było wygranych i przegranych, należało tylko wykonać wszystkie zadania. Każdy uczestnik za swój udział otrzymał po kilka miłych upominków, m.in. małego, pluszowego misia. To była świetna zabawa. dsc05411_1

dsc05394

dsc05392_2

dsc05420_1

dsc05412_1


Skip to content