Porządkujemy groby 2023

Pod koniec października postanowiliśmy odwiedzić groby osób których nikt bliski nie odwiedza. Na cmentarzu Agrykola  uporządkowaliśmy kilka opuszczonych, zaniedbanych miejsc pochówku. Zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy upamiętniliśmy zmarłych.

Wybory do SU 2023/2024

Nasze działania

Ocalić od zapomnienia

Pod koniec października postanowiliśmy odwiedzić groby osób, których nikt bliski nie odwiedza. Na Cmentarzu Agrykola, w smutne, szare popołudnie uporządkowaliśmy kilka opuszczonych i zaniedbanych miejsc pochówku. Zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy oraz modlitwy upamiętniliśmy zmarłych.

Młodzieżowa Rada Miasta

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się 22 marca 2022. Okręgowa Komisja Wyborcza w SP 25 po podliczeniu wszystkich głosów ogłosiła, że najwięcej wyborców zagłosowało na Olgę Zamojską (kl. 7c) oraz Antoniego Sokołowskiego (kl. 7d)

Gratulujemy!

Pomagamy małym elblążanom

Lilianka oraz Mikuś to dzieci, które potrzebują ogromnego wsparcia finansowego, żeby wrócić do zdrowia. Zawsze w takich sytuacjach uczniowie, rodzice i nauczyciele SP 25 nie pozostają obojętni. W listopadzie i grudniu zorganizowaliśmy dwie zbiórki pieniędzy. Dziękujemy z całego serca
wszystkim, którzy wzięli w nich udział.

KONFERENCJA „DROGI DO SAMORZĄDNOŚCI”

10 marca byliśmy gospodarzami konferencji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum w Milejewie. Gościem specjalnym był Przewodniczący Rady Miasta, pan Marek Pruszak, który opowiedział o swojej drodze do aktywności samorządowej, o tym jak sam rozumie „samorządność” oraz zachęcił do dalszej aktywności w najbliższym otoczeniu i nie tylko.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich po obejrzeniu filmu prezentującego wyniki sondy nt. „Samorządności” wśród mieszkańców Elbląga zaprezentowali zakres dotychczasowych działań w swoich szkołach.
Anna Śledzińska i Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg – Europa poprowadzili warsztaty, podczas których młodzież współpracując i świetnie się bawiąc szukała swoich dróg do samorządności. W tym czasie opiekunowie wymieniali się swoimi doświadczeniami.
Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, jako kontynuacja rozpoczętej dziś DROGI…

Więcej zdjęć: tutaj.

Skład Rady SU