KONFERENCJA „DROGI DO SAMORZĄDNOŚCI”

10 marca byliśmy gospodarzami konferencji skierowanej do młodzieży gimnazjalnej naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum w Milejewie. Gościem specjalnym był Przewodniczący Rady Miasta, pan Marek Pruszak, który opowiedział o swojej drodze do aktywności samorządowej, o tym jak sam rozumie „samorządność” oraz zachęcił do dalszej aktywności w najbliższym otoczeniu i nie tylko.
Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich po obejrzeniu filmu prezentującego wyniki sondy nt. „Samorządności” wśród mieszkańców Elbląga zaprezentowali zakres dotychczasowych działań w swoich szkołach.
Anna Śledzińska i Paweł Kulasiewicz ze Stowarzyszenia Elbląg – Europa poprowadzili warsztaty, podczas których młodzież współpracując i świetnie się bawiąc szukała swoich dróg do samorządności. W tym czasie opiekunowie wymieniali się swoimi doświadczeniami.
Wkrótce odbędą się kolejne spotkania, jako kontynuacja rozpoczętej dziś DROGI…

Więcej zdjęć tutaj.