poniedziałek 9:00 – 15:00

czwartek 9:00 – 15:00

piątek 8:30 – 14:30

Czytelnia

Dysponuję szeroką ofertę czasopism dla nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży, które można poczytać w czytelni.

Wypożyczalnia

Jestem na pierwszym piętrze, po prawej stronie korytarza. Mój szczęśliwy numerek to 16E.

Posiadam około 7600 zbiorów. Są to bajki, legendy, powieści, książki fantastyczne, przygodowe historyczne, komiksy, lektury obowiązkowe, słowniki, encyklopedie, atlasy, albumy, antologie, płyty CD, DVD, kasety VHS.

Opiekun

Moim opiekunem jest pani Izabela Zimnoch.

KLASA  I

KOPCIUSZEK – H. JANUSZEWSKA
JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM – CZ. JANCZARSKI
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – M. KONOPNICKA
PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA – K. MAKUSZYŃSKI

KLASA  II

ZACZAROWANA ZAGRODA – A. i CZ.
CENTKIWICZOWIE

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA – CH. DICKENS
PAN TADEUSZ – A. MICKIEWICZ

Drodzy Czytelnicy!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i nauczaniem online zachęcam do korzystania ze stron bibliotek cyfrowych, do których jest wolny dostęp, można tam znaleźć wiele obowiązkowych i uzupełniających lektur oraz innych ciekawych książek.

Życzę przyjemnego czytania!

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Publio

darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Masz tę moc

ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

Empik

Premium bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.. Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.