17 maja 2019 roku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Gracja – Recytacja pt. „Jan Paweł II – przepełniony Duchem Świętym”.

Organizatorem konkursy była Publiczna Szkoła Podstawowa  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  im. Św. Franciszka z Asyżu i  Publiczne Gimnazjum  SPSK w Elblągu .

Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie poezji i prozy religijnej.

W konkursie brało udział  osiemnastu uczestników z czterech szkół.  Odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy  IV- VI oraz VII – VIII i gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Anna Gonsior, Natalia Kojtych, Olgierd Pawłowski z klasy VI a i Natalia Grocka z klasy VII b.

Wszyscy uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom.

Anna Gonsior zdobyła I miejsce za recytację wiersza pt. „ Jan Paweł II – młodych doradca”

Natalia Grocka  zdobyła I miejsce za recytację wiersza pt. „Musicie – według nauki Jana Pawła II”

Wszystkim uczniom gratuluję i dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu  oraz   godne reprezentowanie naszej szkoły.

Józefa Chmura

Więcej informacji w niedzielnym wydaniu Gościa Niedzielnego – 26 maja.