„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

4 grudnia 2018 roku zakończyliśmy w szkole zbiórkę produktów spożywczych i artykułów szkolnych w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach oraz dla zasłużonych weteranów w naszym regionie”. Od kilku lat paczki trafiają do najbardziej potrzebujących weteranów walczących na wszystkich frontach drugiej wojny światowej, działaczy podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych.
Zebrane produkty i artykuły przekazaliśmy przez panią Annę Szczepańską do Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny- Wschód, przy ulicy Królewieckiej 169 w Elblągu. Paczki świąteczne trafią przy współpracy związków kombatanckich do zasłużonych Bohaterów w naszym regionie przed Bożym Narodzeniem. Paczki dla Polaków mieszkających na terenach Wileńszczyzny zostaną dostarczone w połowie grudnia na Kresy. W rozwożeniu paczek pomagają żołnierze.
Cieszy fakt, że pamiętajmy o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, przez przebywanie do późnych lat pięćdziesiątych w łagrach stalinowskich pozostali po wojnie za wschodnią granicą. To Oni do dziś dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, narodową kulturę.
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Wraz z paczkami przekazaliśmy list od Łukasza

DROGI BOHATERZE
Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych Ci osób!
Pamiętaj, że to także dzięki Tobie możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce. Obyś żył długo i bez zmartwień.
Twoje poświęcenia są zapisane w księgach historii i zasługujesz na dobra materialne i duchowe, bo ryzykowałeś swoje życie dla Ojczyzny.
Będziesz zapamiętany jako prawdziwy Bohater, który walczył za nasz kraj i będziesz przykładem dla dzisiejszego i przyszłych pokoleń.

Wiele radości i miłości od Bożej Dzieciny
życzy Łukasz