Regionalne wyjazdy edukacyjne klas do Fromborka, Olsztynka, Gietrzwałdu oraz Nowego Kawkowa.

0
146

We Fromborku dzieci zwiedzały Muzeum Mikołaja Kopernika, przekonując się, że był on nie tylko astronomem, ale także kanonikiem, medykiem, kartografem i ekonomistą. W tym celu będąc na terenie zwiedzanych obiektów, w czteroosobowych grupach samodzielnie wyszukiwały informacje, szukały odpowiedzi na pytania dotyczące życia i dokonań M. Kopernika i nie tylko. Niektóre pytania dotyczyły wiedzy (np. kto był autorem obrazu „Rozmowa z Bogiem”), inne wnikliwości i dokładności zwiedzania (np. ile schodów prowadzi na wieżę widokową).Uczniowie zwiedzili fromborską katedrę, w planetarium obejrzeli film
o kosmosie, odwiedzili średniowieczny szpital. W czasie pobytu w Nowym Kawkowie dzieci zrobiły chleb w/g starej receptury, przygotowały ser z koziego mleka, młóciły cepem oraz lepiły z gliny naczynia i figurki. W czasie wyprawy do lasu i podchodów uczniowie podziwiali warmińskie krajobrazy oraz poznali gatunki rosnących wokół drzew. Odwiedziły również Muzeum Żywe na Lawendowym Polu. W Olsztynku dzieci zwiedziły Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego, obiekty sakralne w Gietrzwałdzie, wzięły udział w warsztatach teatralno-plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie, m.in. malując przydrożne kapliczki Warmii.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ