OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KOTA

17 luty to Światowy Dzień Kota, który biblioteka szkolna obchodziła wspólnie ze wszystkimi pierwszoklasistami. Ten Międzynarodowy Dzień, jako pierwsi zaczęli oficjalnie obchodzić Włosi, chcąc tym samym zwrócić uwagę na koty, które towarzyszą ludziom od wieków. Nasi uczniowie mieli okazję pokrótce zapoznać się z historią kotów, ich charakterystycznymi cechami i zwyczajami. Obejrzeli również wystawę książek o kotach, a także konkursowe prace plastyczne, nawiązujące do tego „miłego” święta. Były również zabawy ruchowe i dźwiękowe oraz drobne upominki dla uczestników konkursu. Na koniec, dzieci z dużym zainteresowaniem, wysłuchały opowiadania I. Biełyszewa pt. „Uparty kotek”. To był miło spędzony czas.

DSC05891 DSC05888 DSC05890