Czytanie jest „cool”.

17 października 2017 roku  Agata Janiszewska i Karolina Jędrzejewska z klasy III e rozpoczęły kontynuację spotkań czytelniczych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Polnej w Elblągu.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Czytanie jest modne”, który realizuje wychowawczyni ośrodka Pani Mirosława Kazimierczak. Głównym celem  projektu jest zaszczepienie nawyków czytelniczych i rozwijanie zamiłowania do literatury, popularyzowanie czytelnictwa.  Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką, zachęcenie do polubienia czytania, rozwijanie wyobraźni oraz docenienie piękna i wartości płynących z obcowania z książką.

Czytanie książek wzbogacone jest z prezentacją ilustracji , które projektują i wykonują uczennice z  klasy III e – Julia Gajewska i Magdalena Glinkowska.