Dzień ze Świętym Janem Pawłem II.


Dzień 16 października był w naszej szkole dniem niezwykłym i uroczystym, a to za sprawą obchodów XVII Dnia Papieskiego pod hasłem  „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie mieli wiele okazji by „spotkać się ” z osobą Ojca Świętego, przypomnieć Jego nauczanie , życie, działanie. Przeprowadzone były lekcje religii związane z postacią Świętego. Uczniowie klas I-IV  w ramach pracy domowej wykonali plakaty związane z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego, zaś uczniowie starszych klas przygotowali cytaty z nauczania papieża. Ciekawe prace uczniów zdobią szkolne korytarze i stwarzają okazje do refleksji i zadumy.
Na sali gimnastycznej  uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt. „O chłopcu , któremu papież przywrócił nadzieję”. Przygotowali je pod kierunkiem Pani Józefy Chmury uczniowie kl. VA. Wspomnienie o Ojcu Świętym wzbogacił występ zespołu wokalnego z kl. VIIA i VIIB pod kierunkiem  pani Anny Chadaj. Usłyszeliśmy „Barkę” i „Zaufaj Panu już dziś”. Dekoracje do przedstawienia wykonały Anna Jurczak i Helena Wojciechowska.
Tradycją w naszej szkole od kilku lat są oczywiście kremówki papieskie. I tym razem ciastkarnia nie zawiodła i przywiozła je na czas. Były pyszne i bardzo szybko się rozeszły. Zebrano 590zł. Dochód z ich sprzedaży pozwoli na kontynuację nauki w szkole naszej młodszej siostry z Kenii Morini Kaimenyi. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim nauczycielom i uczniom oraz obsłudze za zaangażowanie w obchody Dnia Papieskiego. Życzymy wszelkiego dobra i nadziei.
Organizatorzy- Józefa Chmura
Anna Jurczak
Anna Chadaj
Helena Wojciechowska


Skip to content