MARIA KOWNACKA- PLASTUSIOWA MAMA

0
504

27 lutego mija 35 rocznica śmierci popularnej pisarki dla dzieci –  Marii Ludwiki Kownackiej,  żyjącej w latach 1894-1982. Autorka takich utworów jak : „Wesołe Przedszkole”, „Kajtkowe przygody”, „Kukuryku na ręczniku”, „Rogaś z Doliny Roztoki” czy „Szkoła pod obłokami” uczyła swoich czytelników przede wszystkim miłości do zwierząt i przyrody. Najbardziej jednak została zapamiętana jako „mama” plastelinowego ludzika, towarzysza Tosi w jej szkolnych przygodach. W czytelni szkolnej, uczniowie klasy Ia mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością Marii Kownackiej, obejrzeć prezentację jej poświęconą oraz wysłuchać fragmentu lektury „Plastusiowy pamiętnik”. Miejmy nadzieję, że najmłodszym czytelnikom naszej szkoły spodobają się utwory cenionych polskich autorów klasyki dziecięcej.