VII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY” MRÓWA”


VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami.
W sobotę 25 lutego uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z Elbląga i z powiatu elbląskiego sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie brały udział zespoły z elbląskich szkół (nr 4, 9, 11, 12, 14, 16, 18), z Niepublicznej Szkoły Podstawowej EUH-E, Stowarzyszenia Szkół Katolickich oraz z powiatu elbląskiego (SP z Łęcza, Gronowa Elbląskiego, Młynar i Jegłownika). Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Bożena Strawa-Cieślak – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu
Agata Urbańska – konsultant WMODN
Małgorzata Wołk – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu
Danuta Burnos – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu
Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga – Witolda Wróblewskiego. Z ramienia Prezydenta w trakcie konkursu była obecna pani Beata Nosewicz Kierownik Referatu Edukacji w Departamencie Edukacji i Sportu.
W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny mierzyły się w ośmiu zadaniach zespołowych. Ten etap pozwolił nam wyłonić trzy drużyny, które znalazły się na podium :
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4
Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się na pyszny poczęstunek przygotowany w świetlicy szkolnej, żeby nabrać sił przed kolejnym etapem konkursu – tym razem indywidualnym. Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test matematyczny. Po raz trzeci w historii konkursu „Mrówa”, Mistrz Matematyki uzyskał maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia.
Tytuł Mistrza Matematyki zdobyła Aleksandra Roślik reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9.
Po zmaganiach intelektualnych nadszedł czas na rozrywkę i w tej części imprezy uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego przygotowanego przez klasę IIIC pod opieką pani Marysi Borzęckiej.
Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBank, Wydawnictwu Logi, WMODN oraz Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 w Elblągu uczestnicy konkursu matematycznego otrzymali wiele atrakcyjnych nagród.
Zarówno dzieci biorące udział w konkursie, jak i ich opiekunowie opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, o czym świadczą ich wypowiedzi.
„Bardzo mi się podobało. Konkurs przebiegał sprawnie. Konkurencje przeprowadzone rzetelnie. Nie czuło się spięcia – była przyjazna atmosfera. Świetnie, że była przerwa w trakcie konkursu, kiedy dzieci miały poczęstunek.”
Edyta Rożek
Szkoła Podstawowa Młynary
„Bardzo podoba mi się organizacja konkursu. Widać w niej wiele miesięcy ciężkiej pracy nauczycieli. Wszystko jest bardzo przemyślane. Fajnie, że dzieci mają frajdę i cieszą się z takich konkursów. Przygotowane nagrody dają wiele radości i satysfakcji.”
Aleksandra Jarmoła
Publiczna Szkoła Podstawowa
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
„Jestem pozytywnie zaskoczona organizacją konkursu. Cała oprawa i przeprowadzenie na wysokim poziomie. Miła atmosfera, ciepłe przyjęcie, wszystko dobrze zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Nagrody bardzo ciekawe, wpływające na dalszy rozwój zdolności matematycznych moich uczniów”
Anna Nawrocka
Szkoła Podstawowa nr 18
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, za to, że w piękny, słoneczny, sobotni dzień odwiedzili naszą szkołę, żeby sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, uczestnicząc w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mrówa”.
      Dziękujemy
Organizatorzy: Henryka Mackiewicz
Alicja Smukowska
Anna Bukowska

Skip to content