POLAK MAŁY

W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi i Konstytucji 3 Maja, 28 IV w czytelni szkolnej, dla klas drugich, odbyły się zajęcia wychowania patriotycznego. Poprowadziła je  zaproszona pani Barbara Męczykowska, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmów animowanych „Dzieje Polski” oraz „Polak Mały”. Wysłuchały krótkiej pogadanki o dziejach naszego kraju i symbolach narodowych. Brały udział w quizie, układały puzzle i rozwiązywały krzyżówki. Dzięki wspólnej zabawie, uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat skąd wzięły się symbole Polski, barwy flagi narodowej oraz hymn. Zajęcia pod hasłem „naprawdę fajnie jest być Polakiem”, w ciekawy sposób promowały wartości patriotyczne.