Pasowanie na czytelnika


     Pasowanie na czytelnika jest symbolem dołączenia do grona ludzi, dla których książka jest nie tylko drogowskazem w życiu, ale i przyjemnością. Takiego awansu doczekali się nasi pierwszoklasiści. Dnia 13 stycznia 2023 roku, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy Ia, Ib i Ic. Dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek oraz ze sposobem obchodzenia się z nimi. Obejrzały przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki z klasy Vc pt „Smutki książek”, zdały egzamin ze znajomości bajkowych postaci, a następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie i wypożyczyły swoje pierwsze książki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplom , zakładkę do książki oraz „Pierwsze Abecadło” wraz z poradnikiem dla rodziców. Miejmy nadzieję, że każdy z nich znajdzie coś bliskiego sobie w naszej bibliotece.


Skip to content