Dzień Głośnego Czytania


 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września, w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, gościliśmy  w naszej czytelni uczniów klas I-III, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali czytanych im fragmentów różnych książek.

    Święto Głośnego czytania zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, którego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka  książek, przede wszystkim dla dzieci. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników, aby jak najwcześniej mogli zacząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie, zwłaszcza w budowaniu więzi z najbliższymi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację itp.    Święto więc warto obchodzić każdego dnia, do czego gorąco zachęcamy!


Skip to content