Pasowanie na czytelnika


      W dniach 28-29 stycznia 2021 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika wszystkich pierwszoklasistów. Uczniowie, po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania z uwagą obejrzeli i wysłuchali przedstawienia przygotowanego przez uczennice z  kl. IIIa. Dowiedzieli się przy tym, jak  obchodzić się z książką, by służyła jeszcze przez wiele lat innym czytelnikom. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali kolejno pasowani na Czytelnika. Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy, książki i broszury dla rodziców pozyskane z Instytutu Książki w ramach projektu „Mała książka- wielki człowiek” oraz pierwsze wypożyczone egzemplarze. Miejmy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzali naszą bibliotekę i chętnie spędzali wolny czas z książką w ręku, bo WARTO CZYTAĆ.

   Dziękuję ucz. kl. IIIa- Julii Hoebell i Amelii Pawlikowskiej za pomoc w zorganizowaniu w/w wydarzenia.


Skip to content