ŚWIĘTO  PLUSZOWEGO  MISIA


25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza biblioteka również zorganizowała „misiowe urodziny”, na które zaprosiła dzieci z klas pierwszych. W otoczeniu zgromadzonych i przyniesionych pluszaków – misiaków oraz  ustrojonej czytelni w konkursowe prace plastyczne, dzieci wysłuchały prawdziwej historii misia, sięgającej aż do 1902 roku. Następnie zapoznały się z bohaterami książek i filmów o misiach, wspólnie zatańczyły i zaśpiewały piosenkę o tej popularnej maskotce. Uważnie wysłuchały także wiadomości dotyczących życia i zwyczajów niedźwiedzi oraz wzięły udział w mini-konkursie przyrodniczym. Każdy uczestnik urodzinowego spotkania otrzymał na koniec  małą kolorowankę z postacią misia. „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ”.


Skip to content