#SZKOŁA PAMIĘTA


Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej – „#Szkoła pamięta”.

Jej głównym celem jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, zwłaszcza w nawiązaniu do ważnych wydarzeń obchodzonych  w tym roku – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

W ramach akcji obyło się wyjście wolontariuszy z panią Józefą Chmurą w dniu 25 października 2019 roku na Cmentarz Komunalny „Agrykola”. Uczniowie zapalili znicze przy brzozowym Krzyżu upamiętniającym zbrodnie  katyńskie,  przy Pomniku Żołnierzy Niezłomnych  oraz  w kwaterze  wojskowej założonej w 1945 roku, w której pochowani zostali jeńcy wojenni różnej narodowości: Polacy, Włosi i Francuzi.  Odwiedzili  grób zmarłej nauczycielki pani Anny Zaremby oraz mogiły m. in. Zbyszka Godlewskiego, Mariana Sawicza, Waldemara Rebinina – ofiar tragicznych wydarzeń  grudniowych 1970 roku oraz mogiłę gen. bryg. Bolesława Michała Nieczuja – Ostrowskiego. Uczniowie  zapalili znicze oraz pomodlili się  w intencji zmarłych  na znak pamięci, szacunku, a także kultywowania tradycji. Wolontariusze poznali ważniejsze fakty  z życia bohaterów  walczących o wolność Polski.

 

 

 

 

 


Skip to content