ZAJĘCIA KULINARNE W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY


10 października 2018 roku po raz pierwszy byliśmy jako wolontariusze w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ulicy Saperów.
Zostaliśmy zaproszeni na popołudniowe zajęcia kulinarne. Przywitała nas pani Marta, która opowiedziała o specyfice ośrodka oraz o grupie osób, z którymi miały odbywać się zajęcia.
Przestawiliśmy się wzajemnie i przystąpiliśmy do pracy. Mieliśmy upiec coś z jabłkami. Julia wybrała najlepszy przepis na muffinki. Trzeba było obrać sporo jabłek. Okazało się, że każdy ma swój patent na obieranie. Najlepiej radziła sobie Natalka.
Szło nam całkiem nieźle. Igor dodawał produkty, Asia ścierała z panem Adamem jabłka na tarce, Julka i Ala nakładały ciasto z panią Danutą do foremek. Pani Marta włożyła ciasto do piekarnika i powiedziała, że muffinki będą jutro na deser. Ciekła nam ślinka, ale niestety nie mieliśmy już czasu aby zaczekać na finał. Cieszymy się, że muffinki będą smakowały pensjonariuszom.
Zajęcia bardzo nam się podobały. Zadowoleni jesteśmy, że było nam dane pożytecznie spędzić wolny czas.


Skip to content