BAŚNIOWY ŚWIAT JANINY PORAZIŃSKIEJ


2 października, wspólnie z uczniami klasy IIb , upamiętniliśmy 130 rocznicę urodzin  Janiny Porazińskiej. Żyjąca w latach 1888- 1971, poświęciła swoje życie pisaniu dla dzieci. Do licznego dorobku autorki zalicza się zbiory wierszy, jak popularne „Psotki i śmieszki”, baśnie, utwory sceniczne, a także redagowane przez nią pisemka- „Płomyczek” czy „Poranek”. Utwory J. Porazińskiej przetłumaczono na wiele języków obcych, w tym chiński i japoński. W 1969 roku została laureatką „Orderu Uśmiechu”.

Na spotkaniu poświęconym pisarce drugoklasiści mieli okazję poznać książki autorstwa  J. Porazińskiej, jakie w swoich zasobach posiada nasza biblioteka, wysłuchać  kilku jej wierszy oraz opowiadania pt. „Kozucha –kłamczucha”. Z chęcią również sięgnęły po jej następne utwory, wpisujące się w klasykę polskiej literatury dziecięcej.


Skip to content