Regionalne wyjazdy edukacyjne klas do Fromborka, Olsztynka, Gietrzwałdu oraz Nowego Kawkowa.


We Fromborku dzieci zwiedzały Muzeum Mikołaja Kopernika, przekonując się, że był on nie tylko astronomem, ale także kanonikiem, medykiem, kartografem i ekonomistą. W tym celu będąc na terenie zwiedzanych obiektów, w czteroosobowych grupach samodzielnie wyszukiwały informacje, szukały odpowiedzi na pytania dotyczące życia i dokonań M. Kopernika i nie tylko. Niektóre pytania dotyczyły wiedzy (np. kto był autorem obrazu „Rozmowa z Bogiem”), inne wnikliwości i dokładności zwiedzania (np. ile schodów prowadzi na wieżę widokową).Uczniowie zwiedzili fromborską katedrę, w planetarium obejrzeli film
o kosmosie, odwiedzili średniowieczny szpital. W czasie pobytu w Nowym Kawkowie dzieci zrobiły chleb w/g starej receptury, przygotowały ser z koziego mleka, młóciły cepem oraz lepiły z gliny naczynia i figurki. W czasie wyprawy do lasu i podchodów uczniowie podziwiali warmińskie krajobrazy oraz poznali gatunki rosnących wokół drzew. Odwiedziły również Muzeum Żywe na Lawendowym Polu. W Olsztynku dzieci zwiedziły Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego, obiekty sakralne w Gietrzwałdzie, wzięły udział w warsztatach teatralno-plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie, m.in. malując przydrożne kapliczki Warmii.


Skip to content