,, Polak mały” i ,,Baśka Murmańska” – zajęcia edukacyjne dla dzieci z elbląskich przedszkoli we współpracy z Centrum Edukacyjnym IPN ,,Przystanek Historia ” w Elblągu.


Celem zajęć edukacyjnych z cyklu „Kto ty jesteś – Polak mały”, przeznaczonych dla dzieci    w wieku przedszkolnym i realizowanych we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, było budzenie wśród najmłodszych poczucia tożsamości narodowej
i więzi z Ojczyzną, uczenie szacunku do symboli narodowych, polskiej historii i kultury. Zajęcia pt.„Polak mały” i ,,Baśka Murmańska” odbyły się 27 kwietnia b.r. w Centrum Edukacyjnym IPN ,,Przystanek Historia” w Elblągu i zgromadziły dzieci z Przedszkoli nr 8
i 23 wraz z opiekunami oraz dzieci z kl. 0 z naszej szkoły pod opieką nauczyciela. Spotkania prowadziła p. dr Barbara Męczykowska z IPN Oddział w Gdańsku, która następnie gościła    w naszej szkole z zajęciami dla kl. III a pt. „Baśka Murmańska”.


Skip to content