Miłość w rosyjskiej poezji i piosence.


Dnia 22 maja odbyła się siódma edycja gminnego Konkursu Piosenki i Poezji Rosyjskiej i Angielskiej. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Gronowie Górnym. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Szarag z kl.7a w kategorii piosenka oraz Julia Grzelak, Natalia Mikołajczyk, Maja Siemiątkowska i Oliwia Żukowska z kl.7c w kategorii poezja. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworów o tematyce miłosnej. Nasze reprezentantki przedstawiły bardzo ciekawe interpretacje wybranej rosyjskiej poezji oraz piosenki. I spisały się wspaniale! Oliwa Żukowska zajęła I miejsce w konkursie («Посидим в тишине»), Julia Grzelak zdobyła III miejsce («Наша мама лучше всех»), a Natalia Mikołajczyk otrzymała wyróżnienie («Наша супер-мама»). Serdecznie gratulujemy! Towarzyszyły nam niesamowite emocje. Do domu wróciłyśmy z bagażem niezwykłych wspomnień. Wszystkim uczestniczkom należą się ogromne brawa za włożoną pracę, zaangażowanie, odwagę oraz wielkie talenty. Do zobaczenia za rok! :


Skip to content