” List dla Ziemi”

Dzień Ziemi powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska. W naszej szkole  zorganizowaliśmy wiele akcji proekologicznych. Wszystkie klasy wzięły udział w obserwacji natężenia ruchu ulicznego. W ramach tej akcji uczniowie liczyli samochody przejeżdżające ulicą J. Bema w różnych porach dnia. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w warsztatach dendrologicznych. Wiele klas pracowało w szkolnych ogródkach, porządkując je w ramach projektu „Szkoła piękniejsza wiosną”. Dzieci pisały też listy w ramach ogólnopolskiej akcji „List dla Ziemi”. Przed nami jeszcze inne akcje ekologiczne. Naszej Ziemi poświęcamy nie jeden, a bardzo wiele dni.