Szkolny konkurs historyczny wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Bieg Tropem Wilczym.


01.03.b.r. w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole odbył się szkolny konkurs historyczny wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych oraz VIIc i VIIb. Najlepsze wyniki uzyskały następujące uczennice: I miejsce – Natalia Mikołajczyk kl. VIIc, II miejsce – Dominika Kałdowska kl IIIe, III miejsce – Emilia Dziąbkowska kl IIc.
04.03 w VI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym, w elbląskiej Bażantarni, udział wzięła szkolna p. pedagog – p. Anna Leśniak. Poprzez swój udział i obecność chciałam złożyć hołd żołnierzom, którzy walczyli o naszą wolność, a w zamian za to spotkała ich niesprawiedliwy los, śmierć i zapomnienie na kartach historii na kilkadziesiąt lat- powiedziała p. Anna po biegu. Bieganie w koszulce z podobizną Rotmistrza Witolda Pileckiego było dla mnie zaszczytem i honorem – dodała p. Leśniak. Sportowa rywalizacja była sposobem na upamiętnienie męstwa i zasług Żołnierzy Wyklętych.

Skip to content