PACZKA DLA BOHATERA


W grudniu 2017r. trwała w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych i środków chemicznych w związku z ogólnopolską akcją charytatywną Paczka dla Bohatera. Akcja powstała z myślą o ludziach walczących o wolną Polskę – żołnierzach Września 39, wszystkich frontów na Zachodzie jak i na Wschodzie, podziemiu niepodległościowym po zakończeniu wojny oraz osobach represjonowanych przez ustrój komunistyczny. Zaangażowanie się naszej społeczności szkolnej było wyrazem wdzięczności i pamięci o osobach, które kiedyś nie szczędziły życia i zdrowia dla Ojczyzny, a dziś potrzebują naszego wsparcia i zainteresowania. Do akcji włączyły się Szkolne Koło Wolontariatu Misyjnego i Szkolne Koło Caritas. Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane do siedziby organizatora – Stowarzyszenia im gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego – przy ul. Mierosławskiego 5 w Elblągu. Zapakowania i przekazania produktów podjęli się uczniowie kl. II b gimnazjum z pomocą p. A. Szewczyk- Konefał i p. W. Lewandowskiej a laurki dla kombatantów wykonały dzieci z kl. III d pod kierunkiem p. M. Wiczenbach. Wszystkim Drogim Kombatantom raz jeszcze dziękujemy za przykład życia w trudnych czasach wojennych i powojennych. Szanownym Obdarowanym oraz Darczyńcom składamy życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Szkolni organizatorzy akcji.

Skip to content