Konkurs czytelniczy „W krainie baśni”


9 marca w czytelni szkolnej został przeprowadzony konkurs czytelniczy klas czwartych   pt. ”W Krainie Baśni”. Brali w nim udział reprezentanci klasy IVa, IVb, IVc i IVd, którzy w pierwszym etapie konkursu (klasowym) uzyskali najwięcej punktów. Drużyny zmagały się z różnymi zadaniami jak rozwiązywanie krzyżówki, rozpoznawanie rekwizytów, układanie puzzli, odgadywanie tytułów baśni po wysłuchaniu fragmentu teksu czy odpowiedzi na wylosowane pytania. A wszystko związane było z twórczością znanych baśniopisarzy jak Andersen, Perrault czy bracia Grimm. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała komisja w składzie: p. wicedyrektor Bożena Strawa-Cieślak, polonistka p. Marta Bartosik oraz p. Alicja Smukowska nauczycielka klas młodszych. Punktacja wszystkich zespołów była bardzo wyrównana, tylko niewielkie różnice pozwoliły wyłonić zwycięzców. Konkurs wygrała klasa IVb, drugie miejsce zajęła kl. IVa, kolejne klasy to IVc i IVd . Wszystkie drużyny wykazały się doskonałą znajomością  baśni. Gratulujemy miejsc i wygranych nagród!


Skip to content