„ Elbląg – moja mała Ojczyzna” – lekcje muzealne i wyjścia terenowe dla uczniów klas I- III.


Uczniowie klasy 3 D, ciekawi swojej przynależności regionalnej, postanowili bliżej poznać zabytki naszego miasta. Wyprawa rozpoczęła się przejściem unikatową w skali kraju średniowieczną ścieżką kościelną do gmachu Biblioteki Elbląskiej. Siedziba biblioteki mieści się w budynkach dawnego, XIII – wiecznego kompleksu szpitalnego oraz kościoła Św. Ducha i jest historyczną wizytówką Elbląga.

Kolejnym punktem wyprawy była XIII- wieczna Katedra  Św. Mikołaja, a w niej m. in. chrzcielnica z XIV wieku oraz zabytkowe ołtarze i organy.

Spacer deptakiem wśród odbudowanych kamieniczek dzieci zakończyły w Ratuszu Staromiejskim. Tam zachwyciły się makietami dawnego Elbląga.

Dużo radości sprawiły dzieciom mapy Elbląga, które otrzymały w Punkcie Informacji Turystycznej.

Niebawem kolejne wyjście na Stare Miasto i zwiedzanie  kolejnych zabytków.

 


Skip to content