Upowszechnianie kultury żywego słowa, rozwijanie uzdolnień polonistycznych poprzez Szkolny Konkurs Recytatorski w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

W dniach 20 – 21 lutego br., w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, w naszej szkole odbyła się XXVII edycja konkursu recytatorskiego.

Wydarzenie to miało na celu:

W konkursie wzięło w udział osiemdziesięciu ośmiu uczniów z klas 0-III, IV-VII i klas gimnazjalnych. Uczniowie prezentowali teksty klasyków literatury polskiej i obcej oraz teksty autorskie. Talenty recytatorskie oceniła komisja w składzie: dyrektor szkoły p. Anna Jadwiga Śledzińska, wicedyrektorzy p. Ewa Cichońska i p. Bożena Strawa-Cieślak oraz gość specjalny p. Irena Ośka – wieloletni nauczyciel języka polskiego w naszej szkole. Ponadto komisję szkolną tworzyły p. Marta Bartosik nauczycielka j. polskiego i p. Izabela Zimnoch nauczyciel – bibliotekarz. Mając na uwadze obowiązujące kryteria oceny takie, jak dobór tekstu, jego interpretacja, dykcja i wrażenia ogólne, komisja przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

klasy 0-II

I miejsce – Tymon Burnos kl. IIIe

II miejsce – Julia Kaszubska kl. IIIe

III miejsce – Zofia Misiuk i Wiktoria Ram kl. IIIf

Jury przyznało nagrodę specjalną uczennicy klasy VIa Aleksandrze Komorowskiej za tekst autorski pt. „Dlaczego warto się uczyć?” i jego ciekawą interpretację.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Co roku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Publiczność, którą tworzyli nauczyciele, rodzice i rówieśnicy uczestników konkursu, gromkimi brawami oklaskiwała wszystkie wystąpienia. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone uczniom podczas apelu szkolnego, podsumowującego wydarzenie.