Rozstrzygnięcie comiesięcznego Quizu Patriotycznego


Nagrody w styczniu otrzymują:

  1. Tymek Mazurkiewicz kl. 4 d
  2. Agata Stróżawska kl. 2 d

SERDECZNIE GRATULUJEMY J

STYCZEŃ ODPOWIEDZI:

  1. mewa b) kormoran
  1. a) ptak b) ssak c) ślimak

     3) Wymień 3 miejscowości leżące nad Bałtykiem w Polsce:

  1. a) Stegna b) Krynica Morska c) Piaski

     4) Czy na Bałtyku są wyspy?

  1. a) tak b) nie

Najwięcej trudności sprawiło Wam pytanie o wyspy na Bałtyku. Na naszym morzu są wyspy np. Największą wyspą Morza Bałtyckiego jest usytuowana niemal w samym jego środku Gotlandia. Należy do Szwecji ma 176 km długości, 50 km szerokości i zamieszkuje ją przeszło 57 tysięcy mieszkańców. Wyspę Uznam Polska dzieli z Niemcami. Przeważająca jej część należy do naszych sąsiadów. Wyspa stanowi najbardziej nasłoneczniony region Polski i Niemiec. Wyspa Wolin należy tylko do Polski leży na niej Świnoujście.


Skip to content