JASEŁKA 2017


Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Tradycją naszej szkoły są coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów.
W tym roku w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich Jasełka zagrane przez uczniów klasy  V a przy współpracy z uczniami gimnazjum: Wiktorią, Dominiką, Tymonem i Mateuszem oraz zespołem wokalnym, który przepięknie zaśpiewał kolędy  pod kierunkiem Pani Anny Chadaj.
Jasełka przedstawiały cztery scenki:
• konferencję upadłych aniołów, którzy postanowili  odebrać ludziom czas i miłość.
W   ich  rolę  wcielili się: Natalia, Patrycja, Szymon, Olgierd, Paweł i Dorian
• przygotowanie do wigilii- tutaj  rolę małżonków świetnie zagrali:  Zosia i Hubert
• dziewczynka, uczeń i niepełnosprawny, którzy mieli dylematy życiowe. W ich rolę wcielili się: Ania, Kajetan i Krzysiu.   W rozwiązaniu  problemów radził  im diabeł, którego zagrał Olgierd  i anioł, którym była Maja.
Ostatecznie w ich sercach zwyciężyło dobro i wszyscy widzowie odetchnęli z ulgą.
• Scena Maryi z Dzieciątkiem i Józefem zachęciła nas do  czynienia dobra, bo tam gdzie wygrywa ono w ludzkim sercu tam rodzi się Bóg. Role Maryi zagrała Agata a Józefa – Michał.
Młodzi artyści z klasy Va doskonale wcielili się w swoje role. Zaprezentowali  wspaniały popis aktorskich umiejętności.
Na zakończenie spotkania, zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia  życzyła wszystkim Pan Dyrektor  Anna Jadwiga Śledzińska.
Następnie w świątecznych nastrojach uczniowie rozeszli się do sal, w których odbyły się spotkania wigilijne.
Wszystkim, którzy czytają sprawozdanie z niezwykłych jasełek w naszej szkole życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, codziennego uśmiechu, życzliwości, otwartości na drugich ludzi powodujących przemianę w innych i w nas samych… Bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie
Do zobaczenia na Jasełkach za rok!
Nad całością przedstawienia czuwała – Józefa Chmura
Scenografię  przygotowały Panie: Helena Wojciechowska i Beata Mizerska

Skip to content