POMOC DLA MISYJNYCH SZPITALI


„Misyjny opatrunek” to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest pomoc szpitalom i placówkom medycznym w krajach misyjnych.

W szpitalach prowadzonych przez misjonarki i misjonarzy w ubogich krajach Afryki i Azji, często brakuje najbardziej podstawowych materiałów medycznych.

Akcja ma na celu zbiórkę opasek dzianych i elastycznych, bandaży, plastrów, siatek opatrunkowych i innych materiałów niezbędnych w każdym szpitalu.

Ważne, by były one w oryginalnych, fabrycznych i sterylnych opakowaniach, gdyż tylko w takiej formie mogą zostać użyte przez misyjnych lekarzy.

Otwarte serce dla misji

  „Otwarte serce” to akcja zbiórki prześcieradeł, koców i ręczników, które trafią  do szpitali, przychodni, internatów i ochronek dla sierot i dzieci ulicy.

O taką formę pomocy od dawna proszą misjonarze i misjonarki pracujący w Ghanie, Togo, Angoli, Demokratycznej Republice Konga i Papui Nowej Gwinei.

Organizatorzy podkreślają, że aby przekazane rzeczy były przydatne w krajach misyjnych powinny to być rzeczy nowe i czyste oraz posiadać metki. Jeśli to tylko możliwe najlepiej, by były oryginalnie zapakowane.

„Dary te pomogą bardzo wielu podopiecznym i pacjentom ośrodków prowadzonych przez misjonarzy – podkreślają organizatorzy. – Pozwolą na spokojny odpoczynek w higienicznych i nie urągających ich godności warunkach.

wzdrowymciele_plakat


Skip to content