MARIA KOWNACKA- PLASTUSIOWA MAMA


27 lutego mija 35 rocznica śmierci popularnej pisarki dla dzieci –  Marii Ludwiki Kownackiej,  żyjącej w latach 1894-1982. Autorka takich utworów jak : „Wesołe Przedszkole”, „Kajtkowe przygody”, „Kukuryku na ręczniku”, „Rogaś z Doliny Roztoki” czy „Szkoła pod obłokami” uczyła swoich czytelników przede wszystkim miłości do zwierząt i przyrody. Najbardziej jednak została zapamiętana jako „mama” plastelinowego ludzika, towarzysza Tosi w jej szkolnych przygodach. W czytelni szkolnej, uczniowie klasy Ia mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością Marii Kownackiej, obejrzeć prezentację jej poświęconą oraz wysłuchać fragmentu lektury „Plastusiowy pamiętnik”. Miejmy nadzieję, że najmłodszym czytelnikom naszej szkoły spodobają się utwory cenionych polskich autorów klasyki dziecięcej.


Skip to content