ŚWIĘTO KUBUSIA PUCHATKA


Najbardziej znany i rozpoznawalny na świecie miś, trochę niezdarny mieszkaniec Stumilowego Lasu i jak sam twierdzi – miś o małym rozumku, 18 stycznia ma  swoje święto. Nasi uczniowie z klas: 0, IIc , IId przyłączyli się również do obchodów Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Data 18 stycznia nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia w 1882 roku urodził się angielski pisarz Alan Alexander Milne, twórca Kubusia Puchatka. O samym autorze i genezie powstania jego znanej książki, dzieci mogły dowiedzieć się więcej w czytelni szkolnej, która tego dnia zamieniła się w królestwo misia i jego przyjaciół. Zaproszeni goście wysłuchali pogadanki, obejrzeli prezentację i wystawę książek o naszym bohaterze. Wspólnie zaśpiewali ulubioną mruczankę misia i złożyli mu życzenia. Na koniec dzieci wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek” i otrzymały jego portret.


Skip to content