The Great American Quiz


14 grudnia w naszej szkolne odbyła się szósta  edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych The Great American Quiz, poświęcona Stanom Zjednoczonym.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny, reprezentujące wszystkie klasy gimnazjalne. Uczniowie zmierzyli się ze sobą w dziesięciu konkurencjach, m.in. zadaniu ze znajomości mapy USA, pytaniach otwartych, pytaniach o literaturę, sport, muzykę, film i różnicach między British i American English.  Zadania miały formę atrakcyjną dla uczniów, nie zabrakło elementów multimedialnych.

Nad konkursem czuwała komisja, w skład której wchodziły: pani Lidia Ścibisz,  pani Magdalena Wojciechowska, pani Natalia Wieczorek

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy IIIe: Kacper Grabowski, Sara Syska i Igor Szymański. Zwycięscy otrzymali bony upominkowe do Empiku o wartości 50zł.

Drugie miejsce przypadło uczniom z klasy IIf: Alicja Łukaszewicz, Weronika Grabowska, Marta Kacprzak, które otrzymały bony upominkowe o wartości 30 zł do Empiku.

Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy III f: Kamil Stasiewski, Mikołaj Misiuk i Łukasz Cąkała, którzy otrzymali bilety na dowolnie wybrany film do Multikina.

Wszyscy uczestnicy The Great American Quiz otrzymali również okolicznościowe kubki.

Na uczestników czekał również słodki poczęstunek!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

Organizatorzy

Małgorzata Ściślak

Anna Mackiewicz

 


Skip to content