„Nie – grzeczne dzieci”- spotkania i konferencja zorganizowana przez Zespół Szkół nr 2 w Elblągu.


  1. i 9. grudnia 2016r. Zespół Szkół nr 2 po raz drugi zorganizował spotkania szkoleniowe dla nauczycieli z całego kraju w ramach Ogólnopolskiego Klubu Szkół Integracyjnych.

            Pierwszego dnia nauczyciele i specjaliści spotkali się w budynku Zespołu Szkół  przy ulicy Wyżynnej. Wymieniali doświadczenia wynikające z codziennej pracy, rozmawiali             o problemach związanych z edukacją dzieci niepełnosprawnych.

W piątek w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Grunwaldzkiej odbyła się konferencja pedagogiczna, w której udział wzięło ponad 200  osób.

Wykładowcami byli wybitni specjaliści:

Jacek Pyżalski –  doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, autor licznych publikacji i trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań,

Katja Schrodinger – autorka bloga i książki „ Koci świat ASD  czyli świat osoby ze spektrum autyzmu”,

Marek Stankiewicz – autor bloga Photography& Asperger,

Dorota Zawadzka – Super Niania, psycholog rozwojowy, wykładowca uniwersytecki i autorka telewizyjnych programów poradnikowych dla rodziców,

Monika Zielińska- psycholog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim.

Duże zainteresowanie ze strony pedagogów z całego kraju wskazuje na wagę problemu zaburzeń zachowania u dzieci.

Spotkanie było objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego.

rzecznik prasowy ZS nr

M. Bartosik


Skip to content